Kolczyki dla dzieci – na jakie się zdecydować po przekłuciu uszu?

Małe dziewczynki często bardzo szybko marzą o przekłuciu uszu. Obecnie jest to możliwe w każdym salonie, a zabieg trwa dosłownie chwilę i jest mało bolesny. Bardzo ważna jest jednak pielęgnacja uszu w pierwszych tygodniach po zrobieniu dziurek. Niezwykle istotny jest także wybór kolczyków. Jakie wybrać na pierwszą biżuterię?

Postaw na srebro

Kolczyki dla dzieci, które najlepiej będą sprawdzać się w roli pierwszej biżuterii to zdecydowanie kolczyki srebrne. Pod żadnym pozorem nie można pozwolić, by dziecko założyło ozdoby z metali nieszlachetnych na świeżo przekłute uszka. Może być to przyczyną niepotrzebnego bólu, ropienia, a także pojawienia się uczulenia, jak często dzieje się w przypadku niklu. Srebrne kolczyki dla dziewczynki są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Metal ten ma bowiem właściwości przyspieszające gojenie się ran, często jest on stosowany w różnego rodzaju maściach. Srebro słynie również z działania antybakteryjnego i oczyszczającego. Warto więc zadbać, by nawet po zagojeniu się ranek dziecko nosiło wyłącznie srebrne kolczyki.

Wygoda przede wszystkim

Kolejne aspekty, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie pierwszych kolczyków jest ich mała waga. Nie decydujmy się na ciężkie, wiszące koczyki, które łatwo pociągnąć i uszkodzić ucho. Warto również zwrócić uwagę na to, że podczas pierwszych tygodni kolczyki często są zdejmowane, w celu przemycia ranek. Dlatego najlepiej sprawdzą się kolczyki o nieskomplikowanym zapięciu.