Kolczyki dla dziewczynki- jakie wybrać?

Kolczyki są spełnieniem marzeń większości dziewczynek. Zwykle są dla nich symbolem „dorosłości”, ponieważ zazwyczaj rodzice, obiecują im pierwsze kolczyki np. po komunii. Wtedy też można liczyć, że dziecko otrzyma je w prezencie. Kolczyki będą więc też piękną pamiątką, która zawsze będzie im się dobrze kojarzyć.

Kolczyki dla dziewczynki

Kolczyki dla dziewczynki to temat rzeka. Producenci biżuterii oferują nam ogromny wybór biżuterii dedykowanej dzieciom. Czym ona się różni od tej standardowej?

Zwykłe kolczyki dla dziewczynki (kilkuletniej) wykonywane są w inny niż standardowy sposób. W trakcie projektowania tego typu kolczyków eliminuje się wszystkie elementy, który mogłyby zaczepiać się np. o ubrania, co w przypadku zabawy dzieci mogłoby skończyć się np. naderwaniem małżowiny usznej. Kolczyki dla dziewczynki powinny być też łatwe do zakładania i ściągania, być lekkie i najlepiej jak nie posiadają zapięcia na bolec, ponieważ wtedy mogą być niewygodne podczas snu. Wybierając odpowiednią biżuterię dla małych dziewczynek, musimy brać pod uwagę to, że dzieci się bawią, szaleją, a tu o wypadek z kolczykami w roli głównej nie jest ciężko. Najlepiej jak kolczyki dla dziewczynki będą delikatne, małe, łatwe w obsłudze.

Idealnie sprawdzą się kolczyki złote, które dodatkowo będą pielęgnować świeżo przekłute uszy. Dobrym rozwiązaniem są też kolczyki płaskie, bez elementów wiszących, czy odstających- przynajmniej dla tych najmłodszych dziewczynek.