złote pierścionki

Co warto wiedzieć o złotych pierścionkach?

Złoty pierścionek z diamentem to marzenie każdej panny młodej. Wiele z nich wręcz nie wyobraża sobie otrzymać pierścionka wykonanego z innego materiału, takiego jak srebro, platyna, czy białe złoto. Nie ma co się temu dziwić. Złoto już od starożytności jest najbardziej pożądanym materiałem jubilerskim. Złote pierścionki są zaś jednymi z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ozdób produkowanych z tego metalu. Co warto wiedzieć o złotych pierścionkach?

Co jest takiego specjalnego w złocie?

Nie bez powodu to właśnie ten metal został wybrany do wyrobu złotych pierścionków i innego rodzaju biżuterii. Posiada on szereg właściwości, które czynią go bardzo pożądanym na rynku jubilerskim. Zachwyca ono swoim wyglądem oraz charakteryzuje się dużym połyskiem, który nie znika nawet po latach. Jest to związane z bardzo małą reaktywnością złota, dzięki której nie wchodzi ono chętnie w reakcje chemiczne, a przez to nie matowieje i nie pokrywa się nalotami. Nawet po wielu latach złote pierścionki zachowują swój blask i to dlatego tak chętnie są wybierane zamiast swoich srebrnych czy platynowych odpowiedników.

Rodzaje złotych pierścionków

Ze względu na to, że złoto jest materiałem, który łatwo można formować w procesie wyrobu biżuterii, złote pierścionki od Ergold charakteryzują się najróżniejszymi kształtami. Niektóre są po prostu zwykłymi owalami, inne zaś występują w najbardziej fantazyjnych kształtach. Nieodłącznym dodatkiem do takich pierścionków są brylanty, jednak nie jest to jedyny wykorzystywany typ kamieni szlachetnych. Częstym dodatkiem do biżuterii ze złota są również przykładowo szafiry, szmaragdy, czy topazy.