Grawer na obrączkach – co można tam umieścić?

Grawerowanie to prosty sposób na nadanie osobistego charakteru różnym przedmiotom. Bardzo często praktykuje się je na takich przedmiotach jak biżuteria, zegarki, a nawet sztućce. W zależności od tego komu prezent jest wręczany oraz z jakiej okazji, może mieć on bardzo różną treść.

Technika grawerowania – na czym polega?

Najczęściej graweruje się w sposób mechaniczny lub laserowy. Z pomocą specjalnego urządzenia na twardej powierzchni wykonuje się dowolny napis lub grafikę, które wcześniej zostały zaprojektowane. Grawer może mieć różną głębokość, wielkość, ale im mniejszy, tym trudniej będzie go rozszyfrować. Wykonuje się go przede wszystkim na stali szlachetnej, mosiądzu czy tytanie. Grawer na zegarku tworzony jest na jego wewnętrznej stronie. Podobnie jest w przypadku obrączek, choć nie jest to reguła.

Jaki umieścić grawer na obrączkach?

O tym, jaki zostanie umieszczony grawer na obrączce, decyduje zawsze klient, ale najczęściej są to inicjały lub imiona młodej pary oraz data ślubu. Nie zawsze jednak musi tak być. Zdarzają się również bardzo osobiste wyznania, znane cytaty, powiedzenia, jak na przykład „I żyli długo i szczęśliwie” czy po prostu „Kocham Cię”. Wszystko zależy od pomysłowości młodych i stylu życia. Warto zauważyć, że na obrączce nie ma zbyt dużo miejsca, więc napis nie może być zbyt długi. Inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy jest to grawerowanie na zegarku – na jego tylnej stronie jest znacznie więcej miejsca na umieszczenie podziękowań, życzeń, a nawet dłuższych cytatów, imion, nazwisk i dokładnych dat.