Łańcuszki srebrne w Marko.pl

Łańcuszki srebrne gorsze niż złoto?

Od lat pokutuje przekonanie, że srebro, ze względu na niższą wartość rynkową, jest gorsze niż złoto. Warto jednak zastanowić się na czym polegają różnice.

Wartość rynkowa

Łańcuszek srebrny jest wyraźnie tańszy niż podobny model wykonany ze złota. Związane jest to z ceną kruszcu – srebro jest tańsze. Nie oznacza to jednak, że gorsze. Nadal łańcuszki srebrne stanowią doskonałą opcję np. na prezent. Srebro dobrej jakości rzadko uczula i wygląda elegancko.

Wybór wzorów

Łańcuszki srebrne, dopasowane do nich zawieszki, kolczyki, bransoletki czy pierścionki występują w ogromnej mnogości wzorów. Ze względu na przystępną cenę nietrudno pozwolić sobie na posiadanie kilku kompletów w różnych stylistykach. Jest to niewątpliwa zaleta srebra względem złota, które jest droższe i w związku z tym zakup kilku pełnych kompletów biżuterii jest bardziej obciążający dla portfela.

Pielęgnacja srebra

Aby łańcuszek srebrny oraz inna srebrna biżuteria wyglądały dobrze trzeba o nie odpowiednio dbać. Niezbędne jest przechowywanie nienoszonej biżuterii w suchym miejscu, najlepiej w dedykowanych do tego pudełkach i szkatułkach – dzięki temu unikniemy plątania się biżuterii i jej uszkadzania. Ponadto srebro czasami wymaga wyczyszczenia – stosujemy do tego delikatne, specjalistyczne detergenty oraz miękkie ściereczki – pozwoli to uniknąć zarysowań.