Pierścionek zaręczynowy – na co zwrócić uwagę?

Jeśli planujemy oświadczyć się naszej partnerce, wówczas pierwszą kwestią, z którą należy się uporać jest wybór pierścionka zaręczynowego. Wiadomo, że najważniejsze są dobre chęci i żadna kochająca kobieta nie odrzuci nas tylko dlatego, że nie trafiliśmy w jej gust. Mimo to chyba każdy mężczyzna chce, aby jego wybranka była oszołomiona kiedy ujrzy pierścionek zaręczynowy. Warto dodać, że nowy element biżuterii pojawiający się na dłoni u kobiety wzbudza zawsze duże zainteresowanie otoczenia i każdy chce zobaczyć, jaki pierścionek wybraliśmy.

Po pierwsze wybór rozmiaru
Aby chwila następująca zaraz po symbolicznym „tak” była idealna, konieczne jest prawidłowe dobranie rozmiaru. W jaki sposób to zrobić? Wszystko zależy od naszej kreatywności. Najprostszym sposobem jest pomiar dotychczasowych pierścionków naszej partnerki przy pomocy suwmiarki. Kupowanie na oko jest natomiast bardzo ryzykowne, chociaż pamiętajmy, że w większości sklepów korekta rozmiaru jest możliwa nawet po zakupie.

Materiał wykonania
Jeśli nie jesteśmy pewni co najbardziej podoba się naszej wybrance, wówczas najbezpieczniej jest kupić pierścionek z żółtego złota. Nie bez znaczenia jest również jego próba. Kompromisem pomiędzy jakością, a ceną jest próba 585.

Kamień
To właśnie on najbardziej wpływa na ostateczny efekt. Jeśli cenimy tradycyjne rozwiązania, wybierzmy diamenty, ewentualnie rubiny, szafiry lub szmaragdy. Jeśli szukamy czegoś bardziej nietypowego możemy kupić pierścionek zaręczynowy z cytrynem, tanzanitem i innymi kamieniami o mniej popularnych nazwach.