pierścionek ze szmaragdem

Szmaragd idealny do pierścionka zaręczynowego

Szmaragd przyciąga wzrok swoją nietuzinkową, zieloną barwą. Ten niespotykany kolor jest zasługą tlenku chromu. To kamień doskonały dla kobiet eleganckich, pewnych siebie i oryginalnych.

Symbolika szmaragdu

Ten kamień szlachetny znany był już w starożytności wśród Inków, Hindusów i Egipcjan. Wbrew pozorom to właśnie szmaragd jest uważany za kamień miłości. Ponadto kojarzony jest z harmonią, regeneracją i pięknem. Dodatkowo symbolizuje również witalność i szczęście wewnętrzne. Kiedyś uważano nawet, że ma on właściwości lecznicze.

Z czym połączyć szmaragd?

Chłodna zieleń najlepiej komponuje się z żółcią złota, dzięki czemu złoty pierścionek ze szmaragdem to połączenie bardzo efektowne i tajemnicze. Kiedyś wierzono w niezwykłe właściwości tego kamienia ukochanego przez Kleopatrę. Szmaragd jest na tyle uniwersalny, że pasuje również do srebra, jednak nie wywołuje już wtedy zachwytu.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Każdy zakochany mężczyzna pragnie podarować swojej wybrance coś wyjątkowego i pięknego w ten wyjątkowy dzień zaręczyn. W końcu jest to dzień symboliczny, który stanowi deklarację miłości i chęci spędzenia reszty życia wspólnie. Każdy chce zapamiętać to jak najpiękniej.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem to niemal gwarancja dobrego wyboru – przecież z jakiegoś jest on uznawany za symbol miłości. Ponadto piękny odcień kamienia szlachetnego trafi w gust prawie każdej kobiety, a już na pewno tej ceniącej elegancję i klasę.