Wymiary pierścionków

Wśród najpopularniejszych rodzajów biżuterii można z całą pewnością wyróżnić pierścionki. Wykonane są one z różnego rodzaju materiałów, a także w różnych wzorach.

Wymiary pierścionków

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka jest istotnym pytaniem, które z całą pewnością zadaje sobie wiele osób planujących jego zakup. Każdy pierścionek wykonywany jest w różnych wymiarach i przede wszystkim powinny być one dopasowane do wymiarów palców osoby, która będzie je nosić. Rozmiary pierścionków u kobiet i mężczyzn różnią się pomiędzy sobą. Kobiety zazwyczaj noszą mniejsze rozmiary niż mężczyźni i są to wymiary od 52 do 57. Natomiast mężczyźni noszą większe rozmiary i wynoszą one od 60 do 63.

Sprawdzanie rozmiaru pierścionka

Są różne metody, które wykorzystuje się, aby sprawdzić rozmiary pierścionków. W szczególności polecane są dwa sposoby. Jeden z nich obejmuje sprawdzenie rozmiaru przy pomocy specjalnego paska pomiarowego, który owija się wokół palca. Natomiast drugi sposób to określenie rozmiaru aktualnie posiadanego pierścionka, o ile jest to możliwe. W tym przypadku należy go zmierzyć jak najbardziej dokładnie. Obie metody są równie skuteczne, a więc warto wybrać taką, która jest bardziej wygodna.