Zegarki dla dzieci – jaki czasomierz będzie trafionym prezentem?

Poszukując podarunków na komunię lub urodziny, wiele osób decyduje się na zegarki dla dzieci. To świetne rozwiązanie dla kilkulatków, dzięki któremu będą mogły nauczyć się punktualności i odpowiedzialności. Mnogość wzorów i rodzajów sprawia, że zegarek dla dziewczynki lub chłopca może być również bardzo atrakcyjnym upominkiem. Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek dla dziecka?

Przede wszystkim wygoda

Zegarki dla dziewczynek i chłopców to szeroka kategoria produktów w wielu ciekawych wzorach. Aby upominek spełnił swoje zadanie, zaleca się jednak przywiązać uwagę do jego funkcjonalności. Dziecięcy czasomierz powinien być wodoszczelny przynajmniej na poziomie 30 m. Dzięki temu, pociecha nie będzie musiała zdejmować go do mycia rąk. Nie powinien ulec zniszczeniu również podczas zabaw na dworze w czasie deszczu. Konieczność częstego zdejmowania i zakładania zegarka mogłaby zniechęcić dziecko do jego noszenia. Ważne jest również to, aby pasek zapewniał oddychalność delikatnej skórze kilkulatka. Jako modele dla dzieci polecane są paski parciane i z odpowiednio dostosowanych tworzyw sztucznych.

Jak wybrać atrakcyjny podarunek?

Zarówno zegarki dla chłopców, jak i modele dla dziewczynek można zakupić w różnych kolorach. Pojawiają się tu również akcesoria z bajkowymi wzorami. Warto zastanowić się nad tym, jaki czasomierz będzie podobał się dziecku przez dłuższy czas. Wśród modnych designów odnaleźć można wzory nawiązujące do zainteresowań dzieci. Taki zegarek z pewnością okaże się trafionym prezentem.